Jdi na obsah Jdi na menu
 

ARCHIV AKTUALIT 2009

 

 


 Zásahy z poslední doby
: Jednotka SDH Osek nad Bečvou vyjížděla na přelomu měsíce října a listopadu k několika událostím v naší obci i blízkém okolí. Dne 15.10. došlo k výbuchu kotle v Prosenicích a 2.11. k požáru uskladněného materiálu ve sklepě v obci Radslavice. V naší obci jsme byli povolání k hledání pohřešované osoby, která se ztratila v noci z 22. na 23.10. Jednotka dostala za úkol prohledat lokalitu kolem cyklostezky k Jadranu a oseckému jezu a dále až k mostu v Lipníku nad Bečvou. Bohužel i přes intenzivní nasazení hasičů se v dané lokalitě pohřešovanou osobu nepodařilo nalézt. 
Taktické cvičení na požár a záchranu osob z budovy ZŠ v Oseku nad Bečvou: Po dohodě s vedením Základní školy v Oseku nad Bečvou bylo připraveno rozsáhlé taktické a prověřovací cvičení na požár půdního prostoru v budově Základní školy v Oseku. Celé cvičení se odehrálo za plného provozu školy dne 3.11. v 10:00 h dopoledne tak, aby byly prověřeny evakuační plány školy i dojezdové časy zasahujících jednotek a taktika nasazení v členité budově s výskytem velkého množství osob. Cvičení se účastnili jednotky SDH Osek nad Bečvou; HZS OLK ÚO Přerov z PS Lipník a PS Přerov. Všichni zasahující hasiči pracovali v dýchací technice a prováděli hašení v půdním prostoru s následným vyhledáváním 3 osob v budově školy, které se neevakuovali během řízené evakuace. Vše proběhlo v souladu s bojovým řádem pro jednotky PO a cvičení bylo hodnoceno jako kvalitně provedeno jak ze strany zástupců školy, reprezentovaných ředitelkou paní Mgr. Marií Pospíšilíkovou, tak řídícího cvičení npor.Ing. Suchánka.Foto zde.
 Dnes, tj. 21.10.2009 jsme dovezli z renovace naši historickou požární stříkačku PS 16, kterou provedl pan Zdeněk Veverka z Výklek za finanční podpory www.nemakej.cz za což jim děkujeme. Foto renovované PS 16 bude k vidění do konce týdne na našem webu.
 Zápis z výborové shůze ze dne 16.10.2009 zde.
 Další dopravní nehoda v obci Osek nad Bečvou:
 v brzských ranních hodinách v neděli 12.10.2009 došlo k další dopravní nehodě v naší obci. Havarovalo jedno osobní vozidlo, které během nehody zlomilo železobetonový sloup veřejného rozhlasu, který následně spadl na přilehlý rodinný dům. Auto skončilo na střeše v trávníku a chodníku před domem. Naše jednotka vyjela s vozidlem CAS 25 Š 706 RTHP v počtu 1+4 a prováděla zajištění místa nehody, spolupracovala s HZS OLK PS Lipník a poté provedla vytažení vozidla, jeho naložení na odtahovou službu, likvidaci spadlého sloupu a jeho odtažení z chodníku. Po celkovém úklidu se jednotka vrátila zpět na základnu. Foto zde.
 Dopravní nehoda 3 osobních vozidel: jednotka SDH Osek nad Bečvou byla dne 23.09.2009 povolána k dopravní nehodě tří osobních vozidel na hlavní pozemní komunikaci vedoucí naší obcí. Při střetu vozidel byla zraněna jedna osoba, která byla předána do péče ZZS. Naše jednotka spolupracovala s kolegy z HZS OLK PS Lipník při úklidu komunikace, odtažení vozidel a řízení dopravy. Foto zde.
 Zase je zde podzim a s ním spojená soutěž v požární všestrannosti, která se letos opět konala v Přestavlkách. Sluníčko nám přálo a tak za příjemného podzimního počasí jsme se této soutěže zúčastnili ve složení  hlídky mladších hasičů: Prokop Zábranský, Jarda Lukáš, Adéla Klimentová, Eda Melč a Dominik Kubica. Absolvovali trať dlouho cca 2 km, kde plnili disciplíny jako je základy zdravovědy, topografické značky, střelba ze vzduchovky, šplh na laně, vázání uzlů apod. V celkovém pořadí skončili na 17. místě. Zřejmě podcenili domácí přípravu u úkolů, které mohli splnit opravdu naprosto bez chyb - značky, uzly. Snad jim to bude ponaučením pro příště. Koneckonců uzly budeme nadále trénovat a snad výslekdy zúročí na některé z uzlovacích soutěží, které plánujeme absolvovat. Foto zde.
 Hlasujte na kozlových stránkách pro náš počin aspoň hodnocením článku 
zde
12. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku "O pohár starostky obce Osek n. B."
  - fotoalbum z akce zde a k nahlédutí je i výsledková listina zde
 18.08.2009 - dnes v noci jsme se účastnili zásahu na úniku nebezpečné látky do potoka v Jezernici
 článek z Přerovského deníku o soutěži v Hustopečích na jejich stránkách zde
 03.08.2009 - Soutěž v Hustopečích - přes nezdařený první pokus v požárním útoku na závodech v Hustopečích, kdy se "voda" podařila velmi rychle a "proudy" nestihly  doběhnout , vybojovalo družstvo maldších žáků druhým pokusem (20:06 s) první místo a odvezlo si putovní pohár zpět. V horkém počasí museli někteří členové družstva zchladit hlavy v nádrži foto zde

 31.07.2009 ve včerejších novinách a dnes na webu vyšel článek o našem SDH odkaz na článek zde
 27.07.2009 ve 12.10 h byla rozeslána svolávací SMS členům výjezdové jednotky k požáru ve výškové budově v Bratské ul. v Lipníku nad Bečvou, naštěstí šlo jen o zakouření od spáleného masa na sporáku 
 27.07.2009 - přidány do fotoalba fotky ze sobotního soutěžení ve Výklekách - Soutěž Výkleky 18. července 2007
 20.07.2009 - vložen Zápis z výborové schůze ze dne 10.07.2009
 Ve čtvrtek 16.07.2009 jsem ve Velké obdrželi poděkování za naši pomoc při bleskových povodních od města Hranice a od Hustopečí nad Bečvou
 Větrné poryvy a silná bouřka zasáhlai naši obec: dne 14. a 15.7. naše jednotka vyjížděla ke čtyřem událostem souvisejícími s větrnnými poryvy a silnou bouřkou, která se prohnala nad naší obcí. Na pokyn operačního střediska jsme v úterý v noci výjižděli ke spadlým stromům na komunikaci mezi naší obcí a Veselíčkem. Poté přišla klasicky na řadu cyklostezka, kde se likvidoval jeden spadlý strom a ve středu zlomená větev přímo nad stezkou, kdy bylo již potřeba povolat i výškovou techniku HZS OLK ÚO Přerov. Veškeré akce byly bezproblémově a profesionálně zvládnuty. Foto zde.
 POVODNĚ 24.-28.06.2009 - Jednotka SDH Osek nad Bečvou se aktivně od prvopočátku zapojila do záchranných a likvidačních prací při bleskových povodních, které postihly oblast Hranicka. Naše jednotka byla nasazena v Hustopečích nad Bečvou, kde první den v nočních hodinách zachraňovala pomocí člunu a CAS 25 obyvatele ze zatopených domů a prováděla čerpání zasažených nemovitostí. Nasazena byla veškerá technika sboru, včetně DA 12 a agregátů. V dalších dnech se prováděla očista domů, vyklízecí práce, čerpání vody ze studní a sklepů, mytí komunikace, uvolňování naplavenin z koryt potoka apod. Perličkou byla asistence při ukládání buněk pro nouzové přežití obyvatel v Polomi. Členové jednotky se se ctí porvali s přírodní katastrofou a díky jejich nasazení se podařilo zachránit lidské životy a zásadně tak zmírnit následky tragické události. Všem, kteří zasahovali patří velké dík!!! fotky zde!
Víkendové soutěžení našich dětí - v sobotním podmračeném počasí jsme s mladými hasiči absolvovali závody v Pavlovicích, kde  jsme za 8.místo utržili body do celkového hodnocení. V neděli, již pod  slunečními paprsky jsme zvládli dva útoky v Troubkách. Ve druhém pokuse se bohužel nepovedla napojit "B"-čka a tak nám  čas z prvního stačil na 6. místo v konečném hodnocení závodního dne. Foto zde.
 Návštěvnost našeho webu - statistika v souboru .pdf zde
 Pohárová soutěž Lazníky - v sobotu 20.05.2009 se naše družstvo mužů zúčastnilo pohárové soutěže v Lazníkách, pohár sice nevyhráli, ale i ta účast se počítá - foto zde
 Požár velkokapacitního seníku v Soběchlebích - část Simře - Jednotka byla povolána na požár velkokapacitního seníku s vozidlem CAS 25 Š 706 RTHP v počtu 1+5. Po dojezdu na místo zásahu jednotka rozvinula dva bojové proudy "C75" a prováděla hašení slámy, kterou vyvážely nakladače z prostoru seníku. Dále jednotka prováděla osvětlení místa zásahu a doplňování CAS jednotlivých zasahujících sborů pomocí plovoucího čerpadla. V ranních hodinách se jednotka na pokyn řídícího důstojníka vrátila zpět na základnu. Foto zde!
V neděli 07.06.2009 naše SDH reprezontovaly dorostenky na Krajském kole v požárním sportu v Přerově, kde se umístnily na krásném celkovém druhém místě a také získali pohár za 1. místo v královské disciplíně požárního útoku, GRATULUJEME! Fotky zde.

V noci z úterka na středu bez zvuku sirény naše jednotka vyjela na požár seníku v Soběchlebích.
Oslavy SDH Jezernice - I starší hasiči tuto sobotu nezaháleli. Byli sme na oslavách 115 let založení SDH Jezernice. V dopoledních útocích jsme skončili pátí z pěti. O poznání lépe se nám vedlo odpoledne. Vyhráli jsme soutěž Jezernický top-hasič (VIDEO zde), kategorie družstva. Foto zde. (V.H.)
Poslední májový víkend patřil tradičně ukončení dlšího ročníku hry Plamen konanému tentokráte na stadionu v Lipníku n.B. Družstvo mladších žáků ve složení: Sandra Bejdáková, Adélka Klimentová, Adam Lach, Petr Lon, Jarda Lukáš, Marťa Jadlovský, Prokop Zábranský, Eda Melč a Dominik Kubica předvedli perfektní práci jak na štafetách v sobotu, tak především na požárním útoku v neděli. Přesto, že v tomto složení pracují teprve velmi krátkou dobu, hasičský duch vězí v každém z nich. Navázali na výsledky předchozího družstva mladších v branném závodě a celkově se umístili na pěkném 9. místě. Nezbývá mi, než ji gratulovat a dále je podporovat v tomto počínání. (Naďa) Foto zde!
Okresní kolo v požárním sportu v Provodovicích - Dne 23.5. se uskutečnilo okresní kolo v požárním sportu družstev postoupivších z jednotlivých okrsků SH ČMS. Okrsek č.10 reprezentovaly týmy mužů a žen z našeho sboru. V silné konkurenci těch nejlepších družstev okresu Přerov se naši hasiči opět neztratili. Muži obsadili celkové 5. místo z 15 zúčastněných, což je historický úspěch SDH Osek v této soutěži. Chlapci se vyrovnaným výkonem po disciplíně 100 metrů s překážkami díky vynikajícímu útoku prodrali do top 5. Ženský tým reprezentovaly naše dorostenky, které soutěž pojaly jako ostrý test se špičkou. Vybraly si nováčkovskou daň a skončily na celkovém 11. místě. Souběžně s tím probíhala soutěž dorostenek, kde naše děvčata potvrdila své stoupající výkony a budou okres Přerov reprezentovat na krajské soutěži dne 7.6. v Přerově. Foto ještě nebylo dodáno. Video záznam z útoku našich zástupců SDH dodal P. Lahner, díky. Pár fotek zde!
Požár lesa na Uhřínově - V pondělí, 18.5., se rozezněla v 11:41 h. v obci siréna a naše jednotka vyjela k požáru 2 hektarů lesa v obci Uhřínov. Výjezd s vozidlem CAS 25 v počtu 1+4 a DA 12 v počtu 1+2. Po dojezdu na místo se členové JSDH z CAS zapojili do hasebních prací v lese a vozidlo provádělo kyvadlovou dopravu vody. Členové z vozidla DA 12 dostali za úkol zřídit v obci Milenov u tamnějších rybníků čerpací stanoviště, kde postupně najížděli cisterny k doplnění hasiva. Výbornou práci zde odvedla naše v minulém roce repasovaná PPS 12 a obě plovoucí čerpadla, kdy nedocházelo na čerpacím stanovišti k žádným zádrhelům. Na místě jsme spolupracovali s jednotkami HZS OLK ze stanic Hranice a Lipník n./B. a JSDHO Hranice a Opatovice. Díky včasnému zásahu se podařilo zabránit daleko větším materiálním škodám. Fotky zde.
O. kolo v požárním sportu konaném 9.5. ve Výklekách - V sobotu, 9.5., se konalo již tradiční O. kolo v požárním sportu družstev SDH 10. okrsku Veselíčko (100 metrů s překážkami a požární útok). Soutěž hostil areál ve Výklekách a na povinné závody se sjelo celkem 11 družstev z dvou okrsků. SDH Osek nad Bečvou vyslalo do souboje družstvo mužů a družstvo žen. Po litém souboji se ženám podařilo ulovit 1. příčku a Erika Vybíralová se navíc stala nejlepší stovkařkou mezi ženami. U mužů byl souboj o vrchní příčky zamotaný až do konečného závěru. Nakonec naši muži obsadili krásnou 3. příčku a zaslouženě si tak odvezli pohár za toto umístění. Závěrem snad lze jen dodat, že se obě družstva probojovala na okresní kolo v požárním sportu, které se uskuteční 23.5. -  fotky z 0. kola ve Výklekách zde.
Požár zbytků slámy v Oseku nad Bečvou - Dne 29.4. byl jednotce SDH Osek nad Bečvou vyhlášen sirénou poplach na požár zbytků slámy ze stohu nad železniční zastávkou. Výjezd s vozidlem CAS 25 v počtu 1+6. Po dojezdu na kísto bylo zjištěno, že se jedná o pět větších hromad slámy, které byly úmyslně zapáleny. Pomocí jednoho proudu "C52" byl požár lokalizován a likvidován. Členové JSDHO poté provedli rozhrabání hromad a jejich dohašení. Na místo události se pak dále dostavila jednotka HZS SŽDC Přerov, která zůstala v záloze. Velmi nepříjemným faktem je stav, že požár založily děti, které se tímto způsobem zřejmě snažili odreagovat a zkrátit si tak dlouhou chvíli. Snad se tato zábava nestane v naší obci pravidlem. Fotografie ze zásahu zde.

20.04.2009 - přidán Zápis z výborové schůze konané dne 17.04.2009 zde
17.04.2009 - Taktické cvičení IZS na požár skladovací haly EMOS v Přerově - Dne 17.4. (pátek) jsme se zúčastnili největšího letošního cvičení jednotek IZS okresu Přerov na požár logistického centra společnosti EMOS v k.ú. Přerov-Lýsky. Jednotka vyjela s vozidly CAS 25 Š 706 RTHP a DA 12 A 31 v počtu 10 členů. Velitelem naší jednotky byl Milan Šiška, který byl zároveň ustanoven velitelem zásahu jako velitel úseku č. 3 (hašení budovy z CAS 25 a dálková doprava vody pomocí čerpadly PPS 12 ze Strhance). Na starosti měl tak 5 jednotek SDH. Členové z CAS 25 prováděli hašení pomocí 2 proudů "B75" v dýchací technice a členové z DA 12 prováděli náročnou dálkovou dopravu vody pomocí 10 ks hadic "B" ze 400 metrů vzdáleného Strhance. Náročné cvičení je zdokumentováno na přiložených fotografiích. Vystoupení našich hasičů bylo velice kladně hodnoceno řídícími cvičení i velitelem zásahu. Dnešní cvičení na požár velkoskladu firmy Emos ve fotografiích zde
Požár v Oseku n./B. - Ve čtvrtek, 16.4., 15 minut po půlnoci byl jednotce ohlášen požár uskladněného dřeva u rodinného domu v naší obci. Jednotka v počtu 1+4 z CAS 25 a 1+2 s DA 12 A 31 vyjela na místo události. Na místo jsme dorazili jako první a bylo rozhodnuto o okamžitém nasazení 2 proudů  "C52"  od rozdělovače. Při příjezdu jednotka musela bojovat s více jak třímetrovými plameny. Ihned jsme také osadili podzemní hydrant pro doplnění vody, které bylo záhy využito. Navíc byla v ohrožení série budov, která se kolem vysoké hromady nacházela. Včasným zásahem však bylo zabráněno dalšímu šíření požáru a jeho přenesení na budovy. Na místě s námi dále spolupracovali HZS Lipník a SDH Veselíčko. Po dohašení ohnisek a závěrečné prohlídce se jednotka ve 2:15 h vrátila zpět na základnu.
Požár chatky v Lipníku n./B. - V časných ranních hodinách velikonočního pondělí byla jednotka povolána k požáru chatky v Lipníku. Požár nebyl velkého rozsahu a jednotka zůstala v záloze.
 30.03.2009 - ano, je to tak, naše družstvo vyhrálo letošní ročník Radslavské přilby!!! Velká gratulace všem! Foto od Iva a Nadi zde a výsledková listina k nahlédnutí
 v Hasičkých novinách a Novém Přerovsku se psalo o Osecké ulovačce, podívejte se na články - v souboru .pdf zde

22.3.2009 proběhl výcvik zásahové jednotky SDH Osek nad Bečvou s PS 12 na požární stanici v Hranicích. V požární nádrži jsme odskoušeli dvě přenosné motorové stříkačky a nacvičili jsme práci se stojatým ejektorem. Prakticky jsme se tak připravili na nadcházející soutěž hasičské všestrannosti - Radslavskou přilbu. Foto: zde
Kácení narušeného vzrostlého topolu v Oseku: v úterý, 17.3.2009, jednotka vyjela na odstranění nalomeného, cca 20 metrů vysokého, topolu. Po dojezdu na místo události bylo rozhodnuto o vyžádání spolupráce automobilové plošiny z HZS OLK, PS Přerov, poněvadž při kácení stromu mohlo dojít k narušení elektrického vedení. Po dojezdu automobilové plošiny došlo k ořezání větví stromu a jejich likvidace a následně byl strom pokácen. Při zásahu fungovala perfektní spolupráce mezi příslušníky HZS a SDH a i díky ní proběhlo složité kácení bezproblému a nedošlo k žádným materiálním ztrátám. Foto zde.
Dopravní nehoda Oldřichov: v neděli, 15.3.2009, byla jednotka SDH Osek nad Bečvou povolána v 18:40 h k dopravní nehodě osobního automobilu v obci Oldřichov, který sjel do potoku Liduška a převrátil se na střechu. Při příjezdu naší jednotky zasahovala na místě jednotka HZS OLK, PS Lipník a naši členové pomáhali při vyprošťování zraněné osoby z vozidla a jejího vynesení na stabilizačním páteřním rámu. Posléze se členové jednotky účastnili vytahování vozidla z potoka pomocí jeřábu HZS SŽDC (České dráhy). Zhruba ve 20:30 h byl zásah ukončen naložením vozidla na odtahovou službu a jednotka se vrátila zpět na základnu.
10.03.2009 - vložen příspěvek V Oseku se potřetí uzlovalo a zde se můžet podívat na záznam z Přerovské kabelové televize - Přerovské aktuality z 09.03.2009, kde o naší uzlovačce také byla zmínka ... odkaz zde
03.03.2009 - zajímá Vás statistika návštěvnosti za minulý měsíc? Zde je ve formátu .pdf
18.02.2009 - přidána fotogalerie i s výsledky akce Turnaj ve stolním tenise

02.02.2009 - přidán zápis z výborové schůze konané dne 30.01.2009 - zde
29.01.2009 - přátelé hasiči, dne 07.03.2009 pořádáme III. ročník uzlovací soutěže - pozvánka zde
28.01.2009 - vložena Výroční zpráva o činnosti SDH Osek nad Bečvou za rok 2008 - přímý odkaz zde
- v diskusi přibyla informace o konání Pinpongového turnaje členů SDH dne 14.02.2009, počítejte s tímto termínem ve svých diářích!
- doplněny zásahy v roce 2008 a přidán odkaz pro zásahy na rok 2009
25.01.2009 - přidán článek o příspěvcích Olomouckého kraje v roce 2008 naší jednotce najdete: zde
19.01.2009 - zajímá Vás statistika naší návštěvnosti? Tak se koukněte na soubor .pdf zde
22.01.2009 - v sobotu proběhl tradiční hasičský ples, do sekce VIDEA byl vložen záznam z doprovodného programu, kdo na plese byl, jistě pozná v čem je rozdíl se skutečností, piště své ohlasy do komentářů pod videa!
 19.01.2009 - doplněny zásahy od roku 2000 do roku 2004 
 09.01.2009 - pozvánky na ples už jsou připraveny k distribuci, zajímá Vás jaké letos budou? Koukněte se zde na soubor .pdf
Získali jsme poděkování za ochotu a spolupráci při zajišťování Mistrovství České republiky v požárním sportu od SH ČMS zde a od HZS ÚO Přerov zde

 
 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< únor >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Statistiky

Online: 2
Celkem: 331989
Měsíc: 2680
Den: 272