Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv 2013

MH 2013 - vloženo fotoalbum mapující činnost mladých hasičů v tomto roce včetně hasičského výletu do Hranic, foto zde.ne 26.7. jednotka vyjela k požáru střechy rodinného domu a hospodářské budovy do obce Radslavice, kde za využití dýchací techniky a v těžkých klimatických podmínkách prováděla hašení objektu a následné rozebírání střechy (foto zde). Následně 27.7. jsme vyjeli k požáru lesa v lokalitě mezi Týnem nad Bečvou a Lhotou – rozloha požáru cca 2 ha (foto zde). Dále v pondělí, 29.7., vzplálo pole v místní části naší obce, na Rybářích, kde bohužel došlo ke zranění jedné civilní osoby. Zde jsme prováděli dohašování pole a transport zraněné do helikoptéry ZZS OLK (foto zde). V pátek, 2.8., jsme byli následně povoláni k požáru dodávkového vozidla a trávy na silnici R35, kde jsme prováděli likvidaci ohnisek na korbě vozu, odstraňování úniku PHM a následně, ve spolupráci s kolegy z HZS Lipník, roztříhání nástavby vozu a jeho naložení na odtahovou službu (foto zde). Zatím posledním zásahem bylo odstranění spadlého stromu na komunikaci I/47 za naší obcí dne 4.8. po silné bouři, která se přehnala Moravskou bránou.

Požár pneumatiky nákladního vozu nedaleko křižovatky Horecko: dne 25.7.2013 vyjela jednotka na požár pneumatiky nákladního vozu. Rychlým zásahem ve spolupráci s HZS Lipník se podařilo zamezit rozšíření požáru na celou nákladní soupravu a zabránit tak vysokým materiálním škodám. Foto zde.

Ukázka na oslavách 120 výročí založení SDH Skalička: dne 7.7.2013 byla naše technika (CAS 25 Š 706 RTHP) vystavena v rámci statické ukázky na oslavách 120 let od založeních dobrovolných hasičů ve Skaličce. V rámci ukázky byla prezentováno vybavení vozu a jeho přestavba, přičemž fundovaně na otázky návštěvníků odpovídali naši strojníci Buryánek Fr. a Vaněk R. Foto zde.

Požár výrobny pelet v Loučce u Lipníka n./B.: v noci dne 22.6.2013 vypukl požár ve výrobně pelet v Loučce. Naše jednotka vyjela k požáru z oběma vozidly a na místě zásahu byla vysoce vytížena. Během zásahu jsme prováděli doplňování výškové techniky z CAS, zřídili jsme dálkovou dopravu hadicemi od hydrantu, jednotka byla dále nasazena z jižní strany, kde docházelo k zahoření uskladněných pelet v širokém pásu skladu. Zde se projevila vysoká profesionalita našich členů, kteří za pomocí motorové pily, dýchací techniky a svého vysokého osobního nasazení zamezili šíření požáru ve skladu. Během zásahu došlo k částečnému vystřídání a na místě se tak vystřídalo 13 našich členů, kteří pracovali u zásahu více jak 12 hodin. Foto v albu zde.

 

Den otevřených vrat - v rámci oseckých hodů jsme pořádali tradičně Den otevřených vrat, kterého se zúčastnilo i přes nepřízeň počasí cca 70 návštěvníků. Foto zde. 

Série požárů z přelomu července a srpna: d

30.6.2013 O pohár starosty obce Osek nad Bečvou - naše družstvo získalo pohár za 3. místo v silné konkurenci 21 týmů, fotografie z akce zde.

Pozvánka na 30. června 2013, kdy pořádáme tradiční dětskou soutěž "O pohár starosty obce Osek nad Bečvou" zde. 

Vloženo poděkování Olomouckému kraji za letošní příspěvek na tradiční "uzlovačku" do sekce DOTACE zde a provedena aktualizace úvodní strany, kde bylo dříve poděkování umístěno.

Požár peletizační linky v Oseku nad Bečvou: V noci z 13. na 14.5. jsme byli povoláni k požáru peletizační linky v areálu zemědělské společnosti KOBZ. Požár se podařilo za pomoci dvou proudů “C52” lokalizovat a hasiči v dýchací technice následně prováděli odstraňování balíků z peletizační linky. Nasazena byla i přetlaková ventilace a zásah byl fyzicky náročný, vzhledem k nutnosti masivního použití dýchacích přístrojů. K vyvážení slámy byla použita i manipulační technika Merlo ve vlastnictví postižené firmy. Zásahu se zúčastnili: HZS Lipník n./B., JSDHO Osek nad Bečvou, JSDHO Veselíčko a HZS Přerov. Foto zde.

Cvičení IZS na hradě Helfštýn: Ve středu 15.5. proběhlo okresní cvičení složek IZS na požár hradu Helfštýn. Naše jednotka zde měla rozličné úkoly. Prováděla evakuaci osob z hradu v dýchací technice, předlékařskou pomoc a transport zraněných, asistovala u útočných proudů “C52”, prováděla kyvadlovou dopravu vody a zálohu s PPS12. Všechny zadané úkoly byly našimi členy bezezbytku profesionálně splněny. Foto ve fotoalbu zde.

Požár rodinného domu v obci Slavíč: Ve středu 22.5. byla jednotka povolána k požáru rodinného domu s hospodářským stavením do místní části Hranic – obce Slavíč. Deset členů naší jednotky zde pracovalo na několika frontách. Cisterna prováděla dodávku vody do CAS 15 MAN profesionálních hasičů z Lipníka n. B. Členové jednotky v dýchací technice prováděli hašení střešní konstrukce a půdy, následně za pomocí termokamery HZS byla vyhledávána jednotlivá ohniska, která byla hašena. Dva členové se dále zapojili (opět v DT) do hledání propanbutanových lahví, které byly úspěšně nalezeny. Foto zde.

Dopravní nehoda a požár v Oseku na I/47: Dopravní nehoda 3 vozidel na průtahu naší obcí se odehrála v pátek 24.5. Naše jednotka prováděla likvidaci uniklých provozních kapalin a odtažení vozidel z komunikace pro uvolnění provozu. Následně v pondělí, 27.5., došlo k požáru brzd na tahači nákladního vozidla. Zde jsme ve spolupráci s HZS Lipník n./B. prováděli jejich chlazení a zabránili tím rozšíření požáru na nákladní vozidlo. Fotky v albu Kamion 27_5_2013.

Okrskové kolo v požárním sportu: V sobotu 18.5. proběhlo v Dolním Újezdě okrskové kolo v požárním sportu. V disciplíně 100 metrů překážek se naši borci umístili na 3. místě. Stejné umístění zopakovali na požárním útoku. Díky vyrovnaným výkonům, tak v součtu bodů, obsadili celkové 2. místo za hasiči z Výklek, což je velký úspěch. Děvčata excelovaly ve stovkách, kde se Veronika Spáčilová stala nejrychlejší hasičkou této disciplíny na závodech. Útok se časově zdařil, ale technická chyba odsunula děvčata na celkové 2. místo. Foto zde.

12.5.2013 Jede, jede mašinka- v neděli od 11.15 h jsme byli přizváni k dodávce vody do historické parní lokomotivy, která jela trasu Košice-Praha, foto ve fotoalbu zde.

11.5.2013 Svatba Mildy Šišky - v sobotu, ačkoli za deštivého počasí, jsme se zúčastnili svatebního obřadu - spíše pár minut po něm, přípravy "hasičského" vstupu do svazku manželského našeho dlouholetého člena Milana Šišky, pár fotografií ve fotoalbu zde.

Radslavská přilba 2013:
Výrazného úspěchu, tentokrát mužského kolektivu, byla účast na 12. ročníku mezinárodní hasičské soutěže všestrannosti „Radslavská přilba“, který se uskutečnil v odpoledních a nočních hodinách 6. a 7. dubna. Tým ve složení: Charamza Lukáš (velitel), Kozák Dalibor (strojník) a členové: Marek Snášel, Tomáš Dohnal, Martin Popp a Michal Stavárek, dosáhl v konkurenci 26 družstev z ČR, SR a Polska celkového výtečného 4. místa, jež je velkým úspěchem pro toto staronové družstvo, které prošlo značnou kádrovou obměnou. Dokázali tak svou vysokou profesionalitu a výborně tak reprezentovali naši obec. Disciplíny byly letos fyzicky namáhavé a velký důraz byl kladen i na odbornou stránku jednotlivých soutěžních úkolů z hasičské praxe zaměřených na reálný zásah. Zároveň s tím, náš sbor, organizoval dvě soutěžní stanoviště – autonehodu u mostu přes Bečvu a disciplínu Kursk (montáž a demontáž armatury) v hasičské zbrojnici. (viz. foto ve fotoalbu
Radslavská přilba 2013

Více informací o soutěži na webu SDH Radslavice.


Významné jubileum: Dne 5. 4. 2013 jsme byli pozváni na oslavu významného životního jubilea našeho člena, bratra Františka Hrabala, který oslavil 95 narozeniny. Ve sboru je členem více jak 50 let a je jeho významnou osobností. Dlouhá léta působil v řadě funkcí ve výboru sboru a hlavně – mnoho let zastával funkci velitel sboru a hlavního strojníka. Vždy se vyznačoval perfekcionalistickým přístupem k technice, kde vyžadoval důsledný pořádek a příkladnou péči o jemu svěřenou techniku. Díky tomu také v éře, kterou spolu se svými kolegy reprezentoval bylo vždy na hasiče z Oseka plné spolehnutí a zásahy, jež realizovali, zvládli s naprostou profesionalitou. Všichni přejeme hodně zdraví a štěstí a těšíme se na další oslavy kulatin.

 

V sekci videa byly přidány dva kousky z naší aktivity. Mrkněte se a ohodnoťte třeba v diskuzi, jedná se o videa z letošního programu hasiček na plese a loňské účasti na programu v rámci oslav 690. let od založení obce Osek nad Bečvou.

V neděli po uzlovačce, 17. 03. 2013, jsme v rámci výcviku společně s HZS Olomouckého kraje, ÚO Přerov, stanicí Lipník n. B. a Přerov pokáceli stromy u křížku u Trnavy. Foto v albu
Kácení 03/2013.

logokraj.JPGDne 16. 03. 2013 proběhla v prostorách osecké Sokolovny tradiční soutěž v uzlovaní a dvojboji. Fotky jsou ve fotogalerii
Uzlovačka 2013. Naši rezprezentanti vybojovali krásných 7 pohárů za což jim patří uznání. I v letošním roce jsme na tuto soutěž získali finanční podporu od Olomouckého kraje, z níž jsme mohli zakoupit novou vlajku a znak, poháry, kancelářské potřeby a odměny pro soutěžící. Za tuto podporu velice děkujeme! 


Oficiální pozvánka uzlovačky 
ke stažení zde ve formátu .pdf.

 

Ples 2013

Provedena i aktualizace
členské základny, pokud má někdo pocit, že tam chybí nebo přebývá, tak dejte vědět na náš e-mail, sjednáme nápravu.
 

 

 

Ve fotoalbu přidána alba Nehoda za Osekem 18.12.2012 a Hromadná nehoda na R35


Vložena
Výroční zpráva za rok 2012


Po hooodně dlouhé době byla promazána
Diskuse, nyní už budou zase jen nové a nové zprávy.


Vložen aktuální Zápis z výborové schůze SDH

 

Doplněny Zásahy za rok 2012

 

Zveme všechny naše příznivce

 

 

 

na výroční valnou hromadu, která se koná v neděli 6. ledna 2013 od 14.00 h v naší zbrojnici. Na schůzi bude možné uhradit i členský příspěvek na rok 2013 ve výši 70,- Kč.

logokraj.JPGDěkujeme Olomouckému kraji za příspěvek v letošním roce již podruhé - článek v sekci dotace zde.

 

 

 

 

na tradiční hasičský ples, který pořádáme v sobotu 19. ledna 2013 od 20.00 h v osecké Sokolovně. K tanci a poslechu zahraje osvědčená kapela Big Mžik. Přijďte se pobavit a podpořit tím náš sbor. Těšíme se na Vás!

Zveme všechny naše členy

 


Děkujeme všem účastníkům našeho plesu za podporu a přinášíme pár fotografií z onoho večera ve fotoalbu

 

 

 

 
 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< listopad >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Statistiky

Online: 2
Celkem: 313603
Měsíc: 4412
Den: 167