Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv 2014

Srdečně zveme všechny na náš tradiční HASIČSKÝ PLES, který se koná již tuto sobotu, 17.1.2015 od 20.00 h v Osecké Sokolovně s tradiční kapelou Big Mžik a osvědčenou kuchyní paní Yvety Lachové, na výzdobě sálu se již intenzívně pracuje a organizaci všeho tak, aby pro naše hosty bylo připraveno opět na jedničku! Přijďte se s námi pobavit a tím také podpořit naši činnost. Letos Vás čeká nová výzdoba, zajímavý program a možná i něco navíc....

Vánoční přání
od našeho SDH zde.

Zápis z výborové schůze konané dne 2.12.2014
vložen do sekce Zápisy z výborové schůze, odkaz na poslední zápis zde.

Rozsvěcení vánočního stromku: ve spolupráci s obcí Osek nad Bečvou, TJ Sokol a myslivci jsme se podíleli na rozsvěcení vánočního stromku dne 5. 12. 2014.  Akce se velmi vydařila a děkujeme také za příspěvek z prodaných komodit, které budou věnovány na rozvoj mládeže v rámci činnosti sboru.


Zásah ledovka – kalamita: dne 2. 12. 2014 byla naše jednotka, řídícím důstojníkem HZS OLK ÚO Přerov, povolána do města Přerov k likvidaci následků kalamitního stavu, kdy došlo k poškození řady stromů vlivem silné vrstvy ledu. Obě motorové pily i všech 10 našich členů pracovalo celý den a museli pokácet nebo ořezat řadu stromů v ulicích města, které hrozily pádem, resp. již napáchali značné materiální škody.

Slavnostní předání zásahového vozu CAS K25 T 815 4x4: V sobotu 13. září jsme v rámci “hodových slavností” převzali z rukou starosty obce nový zásahový vůz CAS K25 T 815, který nám byl na jaře bezúplatně převeden od HZS OLK. Po rozsáhlé opravě, která byla provedena částečně firmou a svépomocně jsme mohli uvítat nový přírůstek v naší zásahové technice. Program předání se podařil a navazující “Den otevřených vrat” potěšil hlavně děti, pro které bylo připraveno balónkové překvapení. (foto zde – použít foto z facebooku) V soboru 25. října byl následně předán náš CAS 25 Š 706 RTHP (alias “Matýsek”) JSDHO Staměřice (zřizovatel obec Dolní Újezd), který bude jistě věrně sloužit další mnohá léta k radosti jeho nových majitelů. V rámci našich oslav jsme se s tímto naším věrným vozem také důstojně rozloučili – vždyť také v Oseku byl ve výjezdu neuvěřitelných 32 let!!!

Zásahy v roce 2014: Během roku se objevila celá řada zásahů, které stojí za zmínku a osečtí občané se o nich dočetli v Oseckých novinách – v červenci jsme odstraňovali nahnutý strom nad vedením v místní části naší obce - Rybáře, dále nalomenou větev nad komunikací u slepičáren v Oseku n.B., ale to vše byl pouze prolog pro dva velké požáry ze dne 15.7. v Lipníku nad Bečvou, kde hořela střecha domu s prodejnou barev (zde se nasadila masivně dýchací technika a další prostředky naší jednotky – pila rozbrušovací i řetězová, přetlakový ventilátor apod.). Dne 25.7. jsme následně pracovali na zdolání požáru rodinného domu v Jezernici, kde došlo k úmrtí majitelky domu. Dále jsme zasahovali u několika technických zásahů v naší obci, požáru stodoly v Sušicích a nesmíme zapomenout na požár sušárny obilí v zemědělském areálu v Oseku nad Bečvou v noci z 29. na 30. října 2014.


pozvanka.pngO hodovém víkendu budeme mít opět tradičně vrata dokořán a navíc oficiálně přivítáme opravenou Tatru do naší péče. Přesné časy na pozvánce zde.

V sobotu 30.08.2014 se oženil náš dlouholetý člen SDH, proto nemohla svatba proběhnout bez "hasičské zkoušky novomanželů" foto ve fotoalbu 30_08_2014.

Pozvánka na soutěž mladých hasičů v požárním útoku "O pohár starosty obce Osek nad Bečvou"
 u nás na travnaté ploše za oseckou Sokolovnou ke stažení v souboru
.pdf zde. Fotky z akce ve fotoalbu zde. Výsledné časy lze najít v souboru .pdf výsledovka mladší a výsledovka starší.

Asistence na autokrosu v Přerově – Čekyni: ve dnech 6. a 7. června 2014 se zúčastnili čtyři naši členové asistence na autokrosu jako požárně-technicko-zdravotnická asistence při závodech na čekyňské rokli. Velké uznání si zaslouží za výdrž a obětavost, poněvadž tento víkend panovalo opravdu “brutální” vedro. Společné foto s hasiči z Veselčka zde.


Dopravní nehoda v Oseku
: v sobotu, 21. 6. 2014, jsme zasahovali u dopravní nehody v naší obci při střetu osobního vozidla s pouliční lampou. Dále došlo k poškození dalšího vozu a ke zranění 4 osob. Jednotka spolupracovala s příslušníky HZS OLK ÚO Přerov, PS Lipník n./B. a ZZS OLK na odstraňování nehody a následném úklidu poškozeného osvětlení a odtažení vozidla. Foto ve fotoalbu Nehoda Osek nad Bečvou.

Oslavy 100. let založení SDH Veselíčko: v sobotu a neděli, 21. a 22. 6. 2014, proběhly oslavy 100. let od založení SDH Veselíčko, kterých jsme se zúčastnili. Odborným komentářem provedl po oba dny ukázky zásahů hasičů starosta sboru, Vašek Hluší, a v neděli jsme se zúčastnili celého bohatého programu. V tzv. “hasičské show” jsme představili naší zrenovovanou historickou stříkačku DS-16.


Okrskové kolo v požárním sportu
– dne 3. května 2014 se družstvo mužů zúčastnilo okrskového kola v požárním sportu. Disciplíny 100 m s překážkami a požární útok zvládli naši chlapci velmi dobře a po vyrovnaných výkonech se umístili na 3. místě s celkem 7 účastníků. 1. místo obhájily Výkleky a na druhém místě nás vystřídaly Lazníky. K výjimečnému výkonu se vyšvihl náš závodník Martin Popp, který zvítězil v disciplíně 100 metrů s překážkami.

Rally Hamry 2014 – dne 17. května 2014 se družstvo ve složení: Lukáš Charamza (velitel), Roman Duchoň (strojník), Tomáš Dohnal, Marek Snášel, Martin Popp a Michal Stavárek (členové družstva) zúčastnili vysoce náročného XI. ročníku Rally Hamry. Jedná se o soutěž zaměřenou čistě na úkoly z hasičské represe (zásahová činnost zaměřená na různé aspekty činnosti). Chlapci se porvali o výsledek a solidní 10. místo v této velmi těžké soutěži je příslibem do dalších ročníků.
Foto zde.

Mikroregionální hry DSO Lipensko – v sobotu 24. května 2014 osečtí hasiči reprezentovali (spolu se svými příznivci) naši obec na Mikroregionálních hrách v Týně nad Bečvou. Obsadili jsme soutěže malá kopaná a nohejbal. Těžce jsme bojovali proti profesionálům v těchto disciplínách, ale své umístění jsme náležitě hlasitě ocenili a bouřlivě jsme reprezentovali naši obec.
Foto zde.

Mezinárodní cvičení Rafex 2014 – ve středu, 28. května 2014, se naše Jednotka zúčastnila mezinárodního cvičení Rafex 2014, jehož námětem byla nehoda osobního vlaku s železniční cisternou s kyselinou sírovou. Naši členové pracovali při vyprošťování osob, jejich transportu, byli pověřeni stavbou zdravotnických stanů a prováděli základní ošetření v primárním záchytném stanovišti. Jednalo se navíc o cvičení s trauma týmem České republiky a za účasti více jak 20-ti jednotek požární ochrany z celého kraje. Vysoká profesionalita našich členů byla oceněna i děkovným dopisem od ředitele HZS Olomouckého kraje, plk. Ing. Karla Kolaříka.

Sekce zásahy – doplněny
zásahy v roce 2013 a přidány
zásahy v roce 2014
.


Získali jsme finanční příspěvek od Olomouckého kraje na pořádání naší tradiční uzlovačky (Soutěž o pohár starosty SDH) logo-olomouckeho-kraje-ll.jpgve výši 5.000,- Kč. Děkujeme za jeho přidělení, což nám sníží celkové náklady na pořádání velmi oblíbené soutěže mezi dětmi a hasičským dorostem a konec konců i vedoucími mládeže.

Fotečky z letošní uzlovačky najdete
zde.

Fotografie z letošní účasti na Radslavské přilbě, kde naši borci se u místili na 5. místě z 27 družstev najdete zde.

Všem účastníkům našeho plesu, který se konal v sobotu 18.1.2014 od 20.00 h v osecské Sokolovně, děkujeme za podporu místního SDH a stejně tak všem sponzorům, kteří se podíleli na zajištění celé akce. Z výtěžku letošního plesu budeme podporovat naši mládež a provedeme další etapu obnovy uniforem. Několik fotografií je možné shlédnout ve fotoalbu
Ples 2014.

Vloženy fotografie z letošní Výročné valné hromady SDH Osek nad Bečvou, která se konala v neděli 5.1.2014, kde jsme ocenili práci našich členů jak čestným uznáním SDH, tak OSH a společně zhodnotili celý rok 2013. Je důležité také zdůraznit, že při této VVH byl oceněn pan Rudolf Vaněk za svých 60 činných let v našem sboru. Fotogalerie
zde.

Dovolte nám pozvat všechny naše příznivce a kolegy z okolních SDH na tradiční UZLOVAČKU, která se bude konat v sobotu 15. 3. 2014 na tradičním místě i v tradičním čase. Bližší informace o soutěži zde v souboru PDF.

Srdečně všechny zveme na náš tradiční Hasičský ples, který budeme pořádat v osecké sokolovně v sobotu 18. ledna 2014, lístky je možné již zakoupit v předprodeji nebo přímo při roznosu pozvánek během tohoto víkendu u zástupců SDH a stejně tak si přímo domluvit rezervaci stolů.

Vložena Závěrečná zpráva neinvestičního příspěvku z rozpočtu Olomouckého kraje v sekci DOTACE
zde, zprávu si lze stáhnout i jako dokument .pdf zde
.


Děkujeme
 všem příznivcům za účast na hasičské zábavě, kterou jsme pořádali v pátek 22.11.2013 od 20.00 h v osecké Sokolovně s kapelou FORUM.


Později, ale přece, vložen
Zápis z výborové schůze ze dne 27. 9. 2013

 
 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< listopad >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Statistiky

Online: 1
Celkem: 324047
Měsíc: 2206
Den: 25